Home Këshilla të ndryshme Si ta shëroni fytin e sëmurë?

Si ta shëroni fytin e sëmurë?

fytiJu keni nevojë për një patate, një tenxhere, një sitë najloni dhe një filxhan.

Përgatitja:

Pastrojeni mirë pataten, pastaj hiqjani lëkurën, prejeni në copë, gatuani në tenxheren me ujë të vluar.

Pasi të zbutet patatja, derdhni ujin duke përçuar mes sitës së najlonit, në një filxhan, ndërkaq patatja e zbutur do të mbetet në të, transmeton lajmi.net

Pini ½ pjesë të ujit të zier në filxhan, tre herë në ditë.

Kjo është mënyrë perfekte në kushte shtëpie për të shëruar fytin e ftohur dhe të skuqur.

TË TJERA

Rreziqet e fshehura të proteinës pudër

Mund të përmbaj sheqer, kalori dhe kimikate toksike. Të gjithë të pasionuarit pas palestrës në ndonjë pikë vendosën të kthehen drejtë proteinës pudër për rezultate më të mira dhe të shpejta në përmirësimin e shëndetit. Kjo pasi që proteina është esenciale për të formësuar dhe mbajtur në formë muskujt, për të forcuar eshtrat, për të rritur energjinë etj. Shumë të rritur nuk...