Home Këshilla të ndryshme Si të bini në gjumë për 1 minutë

Si të bini në gjumë për 1 minutë

2Nëse ndjeheni në stres dhe nuk mund të flini, kjo gjë ndikon shumë keq në jetën tuaj.

Gjumi i mirë është qelësi i shëndetit të mirë të trupit të njeriut. Një instruktore e jogas ka treguar për metodën “4-7-8” e cila është shumë efikase dhe mund të bini në gjumë për 1 minutë të vetëm. Krejt çka ju duhet:

1.Merrni frymë me anë të hundës për 4 sekonda2.Mbani frymën për 7 sekonda3.Lëshoni frymën ngadalë me anë të gojës për 8 sekonda

Mund të ju duket ide e çmendur por në fakt ka efekt 100%!

KËSHILLA TË NGJASHME

TË TJERA

Ja pse nuk duhet të hani banane me stomakun bosh

Shpesh në mëngjes që të mos dalim me stomakun bosh nga shtëpia, marrim një banane, që na tingëllon si opsioni i përsosur. Është e shëndetshme, ushqyese dhe do të japë energji, që për mëngjes është shumë e nevojshme. Mirëpo, sipas nutricionistëve, çuditërisht, banania është një nga ushqimet më të këqija për t’u konsumuar për vaktin e mëngjesit. Pavarësisht se përmbajnë kalium,...