Home Shëndetësi Si të humbisni peshë brenda një kohë të shkurtër

Si të humbisni peshë brenda një kohë të shkurtër

Tashmë mund të keni siluetën që gjithmonë keni ëndërruar vetëm duke ndryshuar disa gjëra në planin tuaj ushqimor. Dietologët ju ofrojnë disa sekrete të vogla që të humbisni peshë shpejt. Ka disa gjëra që mund të ndryshoni në mënyrën tuaj të ushqyerit të cilat nxisin metabolizmin të djegë kalori në mënyrë efikase:
Ndër gjërat e para që duhet të bëni është të shmangni yndyrnat, duke ulur kështu kaloritë është përdorimi i një tigani që nuk ngjit. Vendosini perimet ose mishin në tigan dhe skuqini pa nevojën e yndyrës.

Çaji jeshil ka një impakt pozitiv në organizmin tuaj. Kjo pije ju ndihmon të djegni kalori shumë shpejt si dhe ju bën të ndjeheni me lehtë dhe në mënyrë të shëndetshme. Ju këshillojmë të pini 3-4 filxhana në ditë që të furnizoni organizmin me me oksidantët e nevojshëm.
Mishra të bardhë është momenti që të shkëmbeni rostot dhe salçiçet me yndyrë me mish të bardhë. Duhet të përfshini këto përbërës në planin tuaj të të ngrënit që ti kurseni organizmit tuaj yndyrnat e ngopura.
Fruta të freskëta, hani më shumë sallata dhe fruta që të digjni kalori dhe të mbani metabolizmin në shpejtësine e duhur. Në mënyrë që të ruani shumëllojshmërinë e dietës fusni fruta të ndryshme në menu, nga ato tropikale deri tek ato më të thjeshtat. Me këtë këshillë kaq të thjeshtë mund të humbisni shumë kalori.
Kontrolloni përbërësit, ka shumë rëndësi përzgjedhja që i bëni përbërësve ushqimor që do të konsumoni në një dietë. Dietologët këshillojnë të përqafoni modelin e mëposhtëm kur të ndërtoni menunë tuaj. Ushqimet tuaja duhet të jenë 50% perime dhe gjysma tjetër duhet të jetë e përbërë nga karbohidrate dhe mish i bardhë. Kjo është një nga marifetet me të spikatura që ndiqet nga vipat kur adaptojnë një dietë të mire përcaktuar.

TË TJERA

Rreziqet e fshehura të proteinës pudër

Mund të përmbaj sheqer, kalori dhe kimikate toksike. Të gjithë të pasionuarit pas palestrës në ndonjë pikë vendosën të kthehen drejtë proteinës pudër për rezultate më të mira dhe të shpejta në përmirësimin e shëndetit. Kjo pasi që proteina është esenciale për të formësuar dhe mbajtur në formë muskujt, për të forcuar eshtrat, për të rritur energjinë etj. Shumë të rritur nuk...