Home Modë & Estetikë Si te lyeni buzet?

Si te lyeni buzet?

Gjeja me e keqe qe mund te beni eshte mundoheni te zmadhoni buzet me konture fallso, jane vertet shume artificiale dhe jashte mode.

Per buzet zgjidhni nje buzekuqe me tone te gjalla ose te evitoni ti lyeni me ato me shkelqyes me efekt gloss.

Ne kete rast , per buzet duhet te evitohen ngjyrat perle qe me rifleksin e drites , rrezikojne te vendosin ne evidence thonjte dhe shenjat e shprehise. Sic do te keni vene re, per femrat jo shume te reja , keshilla eshte mos ekzagjeroni me make-up-in, sepse kur eshte shume i rende , nuk ben gje tjeter vec te shfaqi rrudhat dhe shenjat e shprehise.

KËSHILLA TË NGJASHME

TË TJERA

Sëmundjet e zemrës, kanceri – të ndërlidhura me konsumimin e ushqimeve të përpunuara

Këto ushqime përfshijnë: patate të skuqura, bukë të bardhë, ushqime të gatshme, salçiqet, drithërat me sheqer dhe pijet me gaz – në thelb çdo produkt që përfshin një procedurë industriale. Ngrënja e shumtë e hamburgerëve, picave, biskotave dhe e ëmbëlsirave, po del të jetë e rrezikshme për shëndetin. Një studim i rreth 45.000 njerëzve të moshës së mesme gjeti se vdekjet...