Home Këshilla të ndryshme Si të ndaloni të vjellat me qepë

Si të ndaloni të vjellat me qepë

5E pasur me antioksidantë të cilët ndihmojnë trupin për të luftuar radikalet e lira. Qepët janë ideale për nivelin e kolesterolit, zemrën, artritin dhe për diabetin. Kjo, për shkak të komponimeve të tyre me squfur. Sigurisht, janë përdorur si trajtime natyrale për mijëra vjet.

Por, nëse nuk e keni ditur më parë, qepa është ilaçi më i mirë për të vjellat e rënda dhe shërben njëkohësisht edhe si një antibiotik i përgjithshëm që rrit sistemin tuaj imunitar.

Nëse keni të vjella të forta dhe nuk dini se si t’i menaxhoni, ju sjellim mënyrën se si mund ti parandaloni ato:

Përbërësit:

1 qepë

Çaj menteje

Udhëzime:

Shtrydhni një qepë dhe lëngun e saj hidheni në një filxhan.

Përgatisni më pas një çaj mente të fortë dhe lëreni të ftohet.

Pini dy lugë lëng qepe dhe prisni 5 minuta. Pini 2 lugë çaj të ftohtë mente dhe prisni 5 minuta të tjera.

Përsëriteni këtë me lëngun e qepës dhe me çajin e ementes derisa të gjitha simptomat e të vjellave të largohen.

Të vjellat duhet të ndalen brenda 15 minutave pasi keni pirë nga këto pije.

TË TJERA

Çfarë duhet të dini që të parandaloni sëmundjen e diabetit

Simptomat më klasike të diabetit janë lodhja, urinimi i shtuar, etja dhe uria e tepruar. Por ka edhe disa simptoma të tjera që mund të jenë shenja paralajmëruese, që janë më pak të dukshme. Periodontiti Periodontiti është një sëmundje e mishrave të dhëmbëve, që mund të shkaktojë lirimin ose rënien e tyre. Kjo sëmundje është dy deri në tre herë më e...