Home Këshilla të ndryshme Si të pastroni zorrën e trashë dhe të humbisni 9 kg në...

Si të pastroni zorrën e trashë dhe të humbisni 9 kg në vetëm 3 javë

Si të pastroni zorrën e trashë dhe të humbisni 9 kg në vetëm 3 javëSëmundja e zorrës së trashë është njëra prej sëmundjeve që e dëgjojmë shumë shpeshë.

Andaj ekziston një metodë natyrale që do t’ju ndihmojë të pastroni zorrën e trashë.

Kjo metodë e pasur me fibra dhe vlera ushqyese përveçse zgjidh këtë problem, ju ndihmon të humbni peshë deri në 9 kilogram në vetëm 3 javë, trasmeton gazeta Kosova Sot Online.

Përbërësit:
1 lugë gjelle fara liri
1 mollë
1 lugë gjelle fara chia
1 lugë gjelle mjaltë
1 filxhan ujë

Përgatitja:
Lajeni mollën mirë, prejeni në copa të vogla dhe largojuni farat. Vendoseni atë një një blender së bashku me ujin dhe mjaltin. Lëreni derisa të përftoni një përzierje homogjene.
Transferojeni përzierjen në një gotë dhe më pas hidhni në të farat e chias dhe ato të lirit.
Përziejini mirë në mënyrë që përbërësit të kombinohen plotësisht me njëri-tjetrin.
Këtë përzierje duhet ta konsumoni 1 herë në ditë për 3 javë rresht dhe efektet e saj do të jenë të mahnitshme edhe në humbjen e peshës.
Shënim: Duhet të përpiqeni të shmangni ushqimet që përmbajnë shumë sheqer ose ushqimet e përpunuara.

TË TJERA

Rreziqet e fshehura të proteinës pudër

Mund të përmbaj sheqer, kalori dhe kimikate toksike. Të gjithë të pasionuarit pas palestrës në ndonjë pikë vendosën të kthehen drejtë proteinës pudër për rezultate më të mira dhe të shpejta në përmirësimin e shëndetit. Kjo pasi që proteina është esenciale për të formësuar dhe mbajtur në formë muskujt, për të forcuar eshtrat, për të rritur energjinë etj. Shumë të rritur nuk...