Home Modë & Estetikë Si të visheni në mbrëmje?

Si të visheni në mbrëmje?

Si të visheni në mbrëmjeZgjidhni një pamje klasike dhe të matur me elegancë të përjetshme, por ruani edhe 2-3 detaje të vogla që të tregojnë se ju jeni në modë.

Disa këshilla për një pamje klasike dhe elegante:
* Një fustan të zi, të ngushtë tek dekolteja dhe të lirë tek pjesa e poshtme dhe që arrin deri tek gjuri.
* Një palë pantallona të gjerë të zezë që bien mbi një palë këpucë të bukura dhe një bluzë të vogël me dantella.
* Një fustan të gjatë dhe të rrjedhshëm që ju jep prezencë dhe hijeshi.
* Aksesorë “trend” për të qenë “in” edhe në qoftë se ju jeni të veshur në një stil klasik.
* Një rrip me një hark metalik të madh të përshtatur me gjatësinë e fustanit që keni veshur.
* Një grim të thjeshtë dhe buzë të lyera me një efekt shkëlqyes.
* Së fundi, thonjtë e lyera dhe një varëse elegante

KËSHILLA TË NGJASHME

TË TJERA

Çfarë ndodh nëse konsumoni cigare kur ushqeni fëmijën me gji?

Qumështi i gjirit e ndihmon fëmijën të fitojë imunitet dhe të luftojë sëmundje nga më të ndryshmet. Nëse një fëmijë konsumon qumësht ai është në gjendje që të mposhtë edhe tymin e duhanit. Shumë studime kanë treguar se një fëmijë që ushqehet me gji është më i fortë dhe shanset për t’u prekur nga sëmundjet janë më të pakta. Por...