Home Modë & Estetikë Si të visheni në qoftë se jeni të shkurtra?

Si të visheni në qoftë se jeni të shkurtra?

Si të visheni në qoftë se jeni të shkurtraNuk është e lehtë të vishesh sipas modës, kur jeni të shkurtra…Megjithatë, ekzistojnë truke të pagabueshme për t’i dhënë lartësi një trupi të shkurtër, duke u veshur sipas modës.

Këshilla mbi atë çka duhet të vishni dhe shmangni kur ju jeni të shkurtra:

Vishni:
– Rroba të madhësisë tuaj
– Pantallona me bel të lartë
– Një xhaketë të shkurtër në qoftë se ju nuk keni gjoks të madh
– Çizme me taka dhe një fustan
– Një fustan të shkurtër
– Këpucë me takë jo më të lartë se 5 cm
– Bluza me motive, mundësisht vertikale
– Një rrip me të njëjtën ngjyrë si pantallonat

Shmangni:
– Fustanet e gjata që vijnë nën gju
– Pantallonat shumë të gjata që bien mbi këpucë
– Këpucë platformë që prishin siluetën
– Çizmet mbi gju
– Vathët dhe syzet e mëdha
– Vija horizontale

KËSHILLA TË NGJASHME

TË TJERA

Ja pse nuk duhet të hani banane me stomakun bosh

Shpesh në mëngjes që të mos dalim me stomakun bosh nga shtëpia, marrim një banane, që na tingëllon si opsioni i përsosur. Është e shëndetshme, ushqyese dhe do të japë energji, që për mëngjes është shumë e nevojshme. Mirëpo, sipas nutricionistëve, çuditërisht, banania është një nga ushqimet më të këqija për t’u konsumuar për vaktin e mëngjesit. Pavarësisht se përmbajnë kalium,...