Home Modë & Estetikë Si të vishesh për të bërë përshtypje?

Si të vishesh për të bërë përshtypje?

Si të vishesh për të bërë përshtypjeVishni diçka të përshtatshme për rastin

Para se të shkoni në një event ose të shkoni në një intervistë ju gjithmonë duhet të kontrolloni kodin e veshjes. Gjëja më e keqe që ju mund të bëni është të vishni diçka të papërshtatshme dhe të gjeni veten në situata të pakëndshme.

Ekzistojnë 3 kodet kryesore veshje që janë me të vërtetë të dobishme dhe duhen mbajtur mend:

-Veshja formale nënkupton një mjedis të vërtetë profesional dhe konservator, dhe që përkthehet në një kostum, me ngjyrë klasike si gri, e zezë apo blu. Në këto kushtojini një vëmendje të veçantë detajeve, të tilla si manikyr apo pedikyri.

-Veshja rastësore e biznesit është veshja tipike e zyrës që nuk është shumë formale. Një këmishë dhe një palë pantallona ose një fustan do të jenë zgjidhja e duhur dhe do t’iu bëjnë punë.

-Nëse kodi i veshjes është i rastësishëm kjo do të thotë që ju mund të vishni çdo gjë që ju dëshironi, nga një t-shirt me xhinse, deri tek atletet.

KËSHILLA TË NGJASHME

TË TJERA

Arsyet përse ju lotojnë sytë, zgjidhjet për secilin rast

Lotët janë të rëndësishëm për shëndetin e syve. Ato i lubrifikojnë ato, i ushqejnë dhe mbrojnë shëndetin e tyre. Lotët përbëhen nga uji, sekrecione të ndryshme, vajra yndyrorë dhe mbi 1,500 proteina të ndryshme. Shkarkimi i tyre nëpërmjet të qarës është shumë e shëndetshme për organizmin. Lotët prodhohen nga gjendrat sipër syve dhe nën qepalla. Një ndër funksionet e tjera...