Si te zgjidhim problemin e flokeve te thate

 Kush ka floke te thate e di mire, duken te demtuar dhe mbi te gjitha te pabindur. I sheh shume shpesh te elektrizuar dhe veshtire mund te realizosh nje model qe te pelqen. Te shohim se cilat jane shkaqet qe cojne per te pasur floke te thate dhe si pasoje si te kujdesemi per to dhe me cilat produkte.

Cilat jane shkaqet qe te cojne deri tek floket e thate

Fakti qe floket mund te ngjajne te demtuar dhe te thate mund te vij si pasoje e disa faktoreve, shkaku kryesor eshte gjendja e flokut. Eshte pergjithesisht i stresuar dhe ndonjehere i thate si pasoje e ekspozimit ndaj temperaturave te larta te thareses apo piastres. Edhe fakti qe i krihni mund te demtoje floket tuaj. Natyrisht qe gjendja rendohet edhe me shume ne momentin kur ne ajer ka shume lageshti.

Si te parandaloni floket e thate

Te krihni floket vazhdimisht eshte nje tjeter shkak, dhe pikerisht per kete rregulli i pare per ta pasur parasysh eshte te trajtoni floket floket me shume delikates. Ja disa keshilla.

– Perdorni gjithmone produkte specifik per floket, per te luftuar tharjen e tyre duhet te perdorni produkte specifike te formuluara per kete tip flokesh.
– Mbani tharesen dhe piastrat e flokeve larg.
– Mos harroni asnjehere balsamin
– Bani here pas here maska ne shtepi por edhe trajtime tek parukierja.

Si te shpetojme nga floket e thate

Edhe mbas shume kujdesjesh nuk arrini te keni rezultate te mira me floket tuaj atehere ju keni nevoje per trajtime intensive duke perdorur produkte te cilat mund te zgjidhin problemin tuaj./ikub/