Home Shëndetësi Si t’i largoni rrudhat në fytyrë, vetëm përmes sodës së bukës

Si t’i largoni rrudhat në fytyrë, vetëm përmes sodës së bukës

Shumica e grave marrin trajtime të veçanta të fytyrës për të luftuar procesin e plakjes.

Ka produkte të ndryshme në treg që luftojnë pamjen e puçrave të fytyrës, pikave të errëta, rrathëve të errët rreth syve dhe rrudhave, por shumica e tyre janë të shtrenjta dhe humbin efektivitetin e tyre në një kohë shumë të shkurtër, transmeton lajmi.net.

Ky anti-inflamator i fuqishëm, anti-oksidues dhe një agjent antibiotik ka gamë të gjerë të përfitimeve shëndetësore.

Recetën mund ta ndiqni më poshtë:

Uthull molle

Sodë buke

½-ta e gotës ujë

½-ta e limonit

mjaltë

Udhësuesit:

Merrni ujin, shtrydhni limonin dhe vendosni të gjithë përbërësit që përmendëm më lart. Përzieni mirë derisa të merrni një përzierje homogjene.

Aplikoni atë në fytyrën tuaj dhe lini të qëndrojë brenda natës.

Përsëriteni procedurën çdo natë para se të shkoni në gjumë për 1 muaj.

TË TJERA

Rreziqet e fshehura të proteinës pudër

Mund të përmbaj sheqer, kalori dhe kimikate toksike. Të gjithë të pasionuarit pas palestrës në ndonjë pikë vendosën të kthehen drejtë proteinës pudër për rezultate më të mira dhe të shpejta në përmirësimin e shëndetit. Kjo pasi që proteina është esenciale për të formësuar dhe mbajtur në formë muskujt, për të forcuar eshtrat, për të rritur energjinë etj. Shumë të rritur nuk...