Home Modë & Estetikë Si t’i pastrojmë poret e fytyrës?

Si t’i pastrojmë poret e fytyrës?

f.0108025507523_mPër të pasur një fytyrë pa njolla, një lëkurë transparente dhe të shndritshme në pak minuta, lexoni atë që ju këshillojmë.

Do të keni nevoje për: 1 litër ujë, lëng limoni (gjysmë kokërr), një dorë rozmarine dhe borzilok.

Zieni ujin dhe hidheni në ene. Hidhni barnat aromatik, lëngun e limonit dhe lëreni për disa minuta. Më pas, përkuluni drejt avujve të enës duke mbuluar anët me peshqir. Qëndroni pa lëvizur duke i mbajtur sytë të mbyllur, për 15 minuta.

Shpërlajeni fytyrën me ujë të ftohtë në mënyrë që poret të mbyllen. Trajtimi nuk mund të behet më shumë se një herë në javë.

Burimi: telegrafi.com

KËSHILLA TË NGJASHME

TË TJERA

Sallata marule, aleatja më e mirë për t’u dobësuar, lehtësuar stresin dhe për të fjetur 8 orë rresht

Është mbretëresha e sallatave, por është gjithashtu një burim i shkëlqyeshëm i ushqyesve dhe ofron përfitime të shumta shëndetësore: kjo është arsyeja pse sallata marule nuk duhet të mungojnë në dietën tuaj. Pavarësisht se konsumohet shpesh për dietë, sallata marule është në të vërtetë një ushqim me veti të shumta terapeutike. Sallata marule është në dispozicion gjatë gjithë vitit, me...