Home Modë & Estetikë Si “i zhdukin” kinezet rrudhat

Si “i zhdukin” kinezet rrudhat

Si “i zhdukin” kinezet rrudhatKinezeve të cilat janë të njohura për tenin e butë, “të porcelantë”, kjo u shkon për dore me ndihën e…

Dukja e shëndetshme dhe rinore e fytyrës dhe e trupit është ëndërr e çdo femre, posaçërisht nëse arrihet me ndihmën e artikujve natyrorë, transmeton Telegrafi Kinezeve, të cilat janë të njohura për tenin e butë, “të porcelantë, kjo u shkon përdore me ndihmën e maskës nga dy lloje çajesh të njohura, të gjelbër dhe të bardhë, të pasur me andioksidantin EGCG, i cili me shpejtësi përtërin qelizat e lëkurës dhe ngadalëson shfaqjen e rrudhave.

Receta është shumë e thjeshtë – tri lugë çaj të gjelbër pluhur përzini me tri lugë çaj të zier të bardhë derisa përbërja të bëhet si pastë, pastaj shtoni disa pika lëngu limoni.

Maskën qiteni në fytyrë dhe pas 15 minutave lajeni me ujë.

KËSHILLA TË NGJASHME

TË TJERA

Ja pse nuk duhet të hani banane me stomakun bosh

Shpesh në mëngjes që të mos dalim me stomakun bosh nga shtëpia, marrim një banane, që na tingëllon si opsioni i përsosur. Është e shëndetshme, ushqyese dhe do të japë energji, që për mëngjes është shumë e nevojshme. Mirëpo, sipas nutricionistëve, çuditërisht, banania është një nga ushqimet më të këqija për t’u konsumuar për vaktin e mëngjesit. Pavarësisht se përmbajnë kalium,...