Home Këshilla të ndryshme Silleni si fëmijë? Shkenca e ka një shpjegim për ju!

Silleni si fëmijë? Shkenca e ka një shpjegim për ju!

Është e lehtë të kapesh në lakun e pafund të të pyeturit veten nëse jeni aty ku duhet në moshën aktuale.

Në moshën 12 vjeçare, prisja se do të kisha një shtëpi, një karrierë dhe një familje deri në moshën 22 vjeçare

Shpesh ndiheni sikur jeni ende fëmijë në zemër. Por kjo rezulton, se mund të jetë një gjë shumë e mirë.

Një studim i ri ka zbuluar se të ndjerit më të rinj se mosha që ju keni mund të jetë një tregues i një shëndeti të mirë mendor.

Studimi, i botuar në revistën “Frontiers in Aging Neuroscience”, intervistoi një grup njerëzish të moshave 59 vjeç ku u pyetën nëse ata ndjeheshin më të moshuar ose më të rinj se mosha e tyre në të vërtetë.

Ky vetë-përshkrim, të cilin studiuesit e quajnë “mosha subjektive”, mund të pasqyrojë me sa duket shëndetin fiziologjik të një personi.
Me fjalë të tjera, nëse ndiheni të rinj, truri juaj mund të shfaqë më pak dëmtime të lidhura me moshën

 

KËSHILLA TË NGJASHME

TË TJERA

Shtatë ushqime për pastrimin rrënjësor të mushkërive

Përkujdesja për mushkëritë është një hap i shkëlqyer që mundëson mbrojtjen nga sëmundjet e ndryshme. Në këtë artikull do të mësoni për 7 ushqimet që pastrojnë dhe detoksifikojnë këtë organ të rëndësishëm. Çaji Jeshil Ekspertët rekomandojnë pirjen e një filxhani të ngrohtë me çaj jeshil përpara gjumit. Kjo do të ndihmojë të pastroni organizmin dhe mushkëritë nga toksinat, por edhe të ruajë shëndetin...