Home Këshilla të ndryshme Skijimi, sporti më i shëndetshëm

Skijimi, sporti më i shëndetshëm

Prandaj nëse ju kaloni ndonjë vikend apo të paktën 6 orë duke skijuar, përveq që do të digjni 3 mijë kalori.

Nëse ju keni vendosur tashmë që pushimet tuaja dimërore t’i kaloni në alpe në vende qe ushtrohet skijimi, atëherë gjithsesi që kjo është një ide e mirë ngase ju do të përdorni një teknikë të re në favor të shëndetit tuaj.

Prandaj nëse ju kaloni ndonjë vikend apo të paktën 6 orë duke skijuar, përveq që do të digjni 3 mijë kalori, ju mund të humbni peshë vetëm për një javë e të ndryshoni fizikun tuaj me të cilin nuk ndiheni edhe të kënaqur.

Kjo nuk është e tëra ajo do të jetë e mirë edhe për muskujt tuaj të barkut, e poashtu do të rris nivelin e imunitetit tuaj madje mund të iu ndihmojë për të lehtësuar depresionin.

Gjithcka që iu sjell skijimi, vie në të mirën e shëndetit, përvec që duhet pasur kujdes të shtuar në ushtrimin e këtij arti të sportit, e që patjetër të përfitime mund të keni edhe për problemet që keni me pjesën kurrizore të shpinës.

KËSHILLA TË NGJASHME


TË TJERA

Ja pse nuk duhet të hani banane me stomakun bosh

Shpesh në mëngjes që të mos dalim me stomakun bosh nga shtëpia, marrim një banane, që na tingëllon si opsioni i përsosur. Është e shëndetshme, ushqyese dhe do të japë energji, që për mëngjes është shumë e nevojshme. Mirëpo, sipas nutricionistëve, çuditërisht, banania është një nga ushqimet më të këqija për t’u konsumuar për vaktin e mëngjesit. Pavarësisht se përmbajnë kalium,...