Home Modë & Estetikë Skrab me sheqer per fytyren dhe trupin

Skrab me sheqer per fytyren dhe trupin

Skrabi me sheqer është trajtimi me luksoz për mirëmbajtjen e lëkurës tuaj. Do të keni një eksperiencë.

Kjo recetë e mrekullueshme mund të bëhet në shtëpi pa shumë mundim dhe pa shumë shpenzim. Ndiqni këto receta:

Receta 1

1/2 filxhan me sheqer të kuq (ose të bardhë meqenëse i kuqi është më i shtrenjtë)

1/4 Vaj Bajamesh

1 majë luge Vanilje

Receta 2

1 filxhan sheqer

1/2 Vaj Suzami

1 lugë gjelle lëng limoni

Receta 3

1 filxhan sheqer

1/4 Vaj Bajamesh

4 pika Vaj esencial të Livandos

6 pika Vaj esencial të Rosmarinës

Receta 4

1/4 filxhan sheqer të kuq

1/4 sheqer të bardhë

3 lugë gjelle kafe pluhur

5 lugë gjelle Vaja Bajame

5 lugë gjelle Vaj Suzami

2 lugë gjelle Mjaltë

1 lugë gjelle Vanilje

Receta 5

3 lugë Vaj bajamesh

1 lugë gjelle kos

1 lugë sheqer të bardhë

TË TJERA

Rreziqet e fshehura të proteinës pudër

Mund të përmbaj sheqer, kalori dhe kimikate toksike. Të gjithë të pasionuarit pas palestrës në ndonjë pikë vendosën të kthehen drejtë proteinës pudër për rezultate më të mira dhe të shpejta në përmirësimin e shëndetit. Kjo pasi që proteina është esenciale për të formësuar dhe mbajtur në formë muskujt, për të forcuar eshtrat, për të rritur energjinë etj. Shumë të rritur nuk...