Home Shëndetësi Smoothie me xhenxhefil dhe banane

Smoothie me xhenxhefil dhe banane

Tani që jemi në stinën e dimrit ku ftohjet jane të shpeshta s’ka më mirë se sa të përfshini edhe xhenxhefilin në pijen tuaj. Kombonojeni me banane dhe diçka ëmbëlsuese dhe niseni ditën plot energji.

Përbërësit
1 banane e ndarë në feta
12 lugë gjelle kos
1 lugë gjelle mjaltë
1/2 lugë gjelle xhenxhefil

Përgatitja
Hedhim në mikser bananen, kosin, mjaltin dhe xhenxhefilin. Përziejini ngadalë derisa masa të bëhet e njëtrajtshme.

Përmbajtja; 157 cal, 1g yndyrë, 57 mg sodium, 34g carbs, 28g sheqerna, 1.5 g fibra, 5g proteina.

KËSHILLA TË NGJASHME


TË TJERA

Shtatë ushqime për pastrimin rrënjësor të mushkërive

Përkujdesja për mushkëritë është një hap i shkëlqyer që mundëson mbrojtjen nga sëmundjet e ndryshme. Në këtë artikull do të mësoni për 7 ushqimet që pastrojnë dhe detoksifikojnë këtë organ të rëndësishëm. Çaji Jeshil Ekspertët rekomandojnë pirjen e një filxhani të ngrohtë me çaj jeshil përpara gjumit. Kjo do të ndihmojë të pastroni organizmin dhe mushkëritë nga toksinat, por edhe të ruajë shëndetin...