Home Modë & Estetikë Stop kirugjise plastike ne vere

Stop kirugjise plastike ne vere

Vera eshte nje stine qe do shume kujdes kur vendosni t’i neshtroheni trajtimeve estetike.

I nxehti dhe prania afer detit ju sugjerojne per shtyrjen e trajtimeve deri ne shtator per disa lloje nderhyrjesh, vecanerisht ato me lazer. Driten jeshile e ndezin vetem disa trajtime te leheta sic jane, filler, per mbushjen e rrudhave dhe kurat anti celulit. Ja pra cfare ju duhet te beni dhe cfare duhet te lini pezull deri ne vjeshte.

Sipas kirurgeve plastike, stina e veres nuk keshillohet per opercionet apo nderhyrjet plastike, estetike.Mos harroni se dielli eshte armiku i pageve dhe i lekures teper te ndjeshme nga trajtime te vecanta.

Edhe nderhyrjet e vogla si heqja e njollave apo nishaneve duhen shmangur, sepse sado e vogel te jete plaga, ato kurre nuk jane ne marreveshje me diellin. Ndalohen gjithashtu edhe trajtimet e medha me lazer, te cilat e bejne lekuren edhe me te ndjeshme ndaj diellit, dhe per kete ato duhen bere athere kur ju jeni te sigurt qe mbroheni kunder rrezeve UV. Prandaj eshte mire qe te gjitha keto te behen ne vjeshte, athere kur dielli nuk eshte kaq intensiv.
Situata eshte krejt ndryshe kur flasim per Lipolysis Laser, trajtim ky me objektiv per shperndarjen e  depozitave yndyrore me lazer. Ky trajtim mund t’i nenshtrohet edhe me ardhjen e stines se nxehte, sepse nuk krijon plage te jashtme.

Rruge te lire kane edhe injektimet me botox, acidi hialuronik dhe filler ne pergjithesi. Jane trajtimet me te zakonshme ne kete periudhe te vitit, nese kryhen nga mjeke eksperte, shpejgojne  mjeket, nuk te cojne ne plage apo komplikacione dhe pacienti mund te filloje te gjitha aktivitetet normale menjhere pas operacionit.
Se fundmi per trajtimin e kapilareve te dukshem te kembeve, ekspertet ofrojne Sclerotherapy me baze uji te kripur, pas kesaj mjafton vetem nje jave per te zbuluar serisht kembet.

KËSHILLA TË NGJASHME

TË TJERA

Shtatë ushqime për pastrimin rrënjësor të mushkërive

Përkujdesja për mushkëritë është një hap i shkëlqyer që mundëson mbrojtjen nga sëmundjet e ndryshme. Në këtë artikull do të mësoni për 7 ushqimet që pastrojnë dhe detoksifikojnë këtë organ të rëndësishëm. Çaji Jeshil Ekspertët rekomandojnë pirjen e një filxhani të ngrohtë me çaj jeshil përpara gjumit. Kjo do të ndihmojë të pastroni organizmin dhe mushkëritë nga toksinat, por edhe të ruajë shëndetin...