Home Modë & Estetikë Super maska e gjelbërt që ndihmon të keni lëkurë pa njolla dhe...

Super maska e gjelbërt që ndihmon të keni lëkurë pa njolla dhe pa akne

Jeni në kërkim të maskës së shkëlqyeshme që ju ndihmon për të hequr qafe njollat e zeza, aknet dhe njollat? Nëse po, atëherë mos kërkoni më shumë se këtë maskë të gjelbër

MASKA E GJELBËR PËR T’I LUFTUAR MANGËSITË E LËKURËS

Kjo maskë shtëpiake është krijuar duke kombinuar përbërësit e shëndetshëm si argjilën e gjelbër, lëngun e limonit dhe mjaltin. Është një produkt alternativ me veti pastruese, e pas aplikimit e ekuilibron pH-n e lëkurës. Pasi që depërton thellë në pore, heq njollat e zeza dhe poret e bllokuara që i japin pamje të shëmtuar fytyrës. Po ashtu nxit heqjen e lëkurës së vdekur dhe përbërësve tjerë që grumbullohen në sipërfaqen e lëkurës. Për më shumë, kjo maskë ka efekt pastrues dhe kundër inflamacioneve, për të luftuar aknet dhe plagët sipërfaqësore dhe disa nga çrregullimet e zakonshme të lëkurës. Ka efekt ndriçues redukton njollat. Falë mjaltit, kjo maskë e hidraton lëkurën, ka efekt riparues dhe shërues dhe ofron veti ekstra shëruese për lëkurën.

SI TA PËRGATISNI MASKËN

Argjila e gjelbër, përbërësi kursor për maskën është produkt i kozmetikës që lehtë mund të blihet. Në këtë rast, ne ju sugjerojmë ta kombinoni me mjaltin dhe lëngun e limonit, dy përbërës që rritin cilësitë rigjallëruese. Nëse keni lëkurë shumë të thatë, duhet të shtoni produkte të vajit, si ai i kokosit. PËRBËRËSIT: 5 lugë argjilë të gjelbër (50 g); Lëngu i një limoni; 1 lugë mjaltë organik (25 g); 1 lugë vaj kokosi (5 g). UDHËZIMET: Argjilën e vendosni në enë dhe shtoni lëngun e limonit. Shtoni mjaltin organik dhe përzieni gjithçka me lugë prej druri. Nëse doni, mund të shtoni një lugë vaj kokosi derisa e përzieni. Nëse prodhimi është tepër i thatë, mund t’i shtoni pak ujë të ngrohtë.

SI TA APLIKONI:

Natën, pastroni fytyrën me ujë të ngrohtë. Pasi ta keni bërë këtë, merrni maskën e nevojshme dhe e aplikoni nëpër gjithë fytyrën tuaj. Fokusohuni në pjesët e prekura, sidomos në zonën e ashtuquajtur “T” dhe faqe. Shmangni prekjen e syve. Mund ta aplikoni edhe në qafë dhe gjoks. E lini për 30 deri 40 minuta dhe më pas e pastroni me ujë të ngrohtë. Pas tretmanit aplikoni tonik ose krem nate. Përdoreni dy herë në javë.

TË TJERA

Rreziqet e fshehura të proteinës pudër

Mund të përmbaj sheqer, kalori dhe kimikate toksike. Të gjithë të pasionuarit pas palestrës në ndonjë pikë vendosën të kthehen drejtë proteinës pudër për rezultate më të mira dhe të shpejta në përmirësimin e shëndetit. Kjo pasi që proteina është esenciale për të formësuar dhe mbajtur në formë muskujt, për të forcuar eshtrat, për të rritur energjinë etj. Shumë të rritur nuk...