Superdieta e shtatë ditëve

Superdieta e shtatë ditëveDita e parë

Kafjalli: 2-3 lugë flluska tërshëre, gjysmë filxhani qumësht pa yndyrë, gjysmë luge kakao, 3 dredhëza, gjysmë molle dhe dy lugë arra

Zamra: 5 biskota të thata integrale

Dreka: Një pjatë supë nga karotat dhe xhenxhefili, një porcion oriz integral me perime

Zamra: Një gotë puding me shije çokollate (pa sheqer), 15 kikirikë

Darka: Një filet salmoni, vaj ulliri, një e katërta e një lakre, një fetë bukë integrale, një pjesë e vogël e pjeprit

Dita e dytë

Kafjalli: Gjysmë filxhani djathë pa yndyrë, një lugë mjaltë, një lugë e gjysmë bajame të copëtuara, gjysmë pjeshke

Zamra: Djathë të freskët me fara të susamit

Dreka: Gjysmë filxhani qiqër, 5 domate të vogla siciliane, një e katërta e një trangulli të freskët, një lugë kopër,dy lugë djathë feta, dy lugë jogurt pa yndyrë, pjesë e vogël bukë

Zamra: Një mollë, tri arra, dy lugë jogurt pa yndyrë

Darka: Një filxhan makarona, salcë nga pjepri dhe gjeldeti; tre filxhanë spinaq të freskët – e fërgoni, vaj ulliri

Dita e tretë

Kafjalli: Një filxhan fara gruri, një filxhan qumësht pa yndyrë, gjysmë filxhani dredhëza, dy lugë fara luledielli

Zamra: jogurt me bajame

Dreka: një pjesë gjoksi pule pa lëkurë, një filxhan oriz integral, një domate, një e katërta e një speci të kuq, një e katërta e një speci të gjelbër

Zamra: një e katërta e një filxhani me djathë pa yndyrë, një e katërta e një luge me ekstrakt vaniljeje, tri dredhëza, një biskotë të thatë

Darka: një pjesë mish viçi me erëza dhe uthull balsamico; sallatë nga frutat me lëvozhgë, një patate të pjekur me lëvore

Dita e katërt

Kafjalli: Një fetë bukë integrale, dy feta proshutë me pak yndyrë; një pjesë e vogël pjepri me limon të shtrydhur

Zamra: Një biskotë nga drithërat integrale, një çaj të gjelbër

Dreka: Hamburger vegjetarian me mocarela dhe një domate

Zamra: Pesë mjedra, një jogurt pemësh pa yndyrë

Darka: Sallatë me mish gjoksi pule, karota, lakër të kuqe, lëng portokalli, spec të verdhë dhe gjysmë filxhani bajame

Dita e pestë

Kafjalli: Një jogurt pemësh, bukë integrale, gjashtë bajame

Zamra: Një fetë bukë integrale, dy lugë humus, 10 domate shumë të vogla siciliane

Dreka: Një tortijë integrale, një lugë majonezë “light”, një pjesë mish gjoksi të gjeldetit, një domate, disa gjethe sallatë të gjelbër, një e katërta e avokados, një fetë djathë; një kumbull

Zamra: Një banane, gjysmë luge gjalpë nga kikirikët, gjysmë luge “Nutella”

Darka: një pjesë mish gjoksi të pulës, një filxhan brokoli, sallatë të gjelbër, pesë domate të vogla siciliane, dy lugë salcë me pak yndyrë për sallatë

Dita e gjashtë

Kafjalli: bukë integrale, një fetë djathë, domate, 1/4 avokado, 2 vezë, vaj ulliri

Zamra: një fetë bukë integrale, 2domate

Dreka: një pjesë tunë, sallatë me spinaq me avokado, një gotë lëng boronicë

Zamra: 1/2 shalqi, 3 pjesë djathë feta

Darka: supë me patate, erëza dhe badem

Dita e shtatë

Kafjalli: kikirikë dhe dredhëza

Zamra: djathë të freskët, 15 kokrra rrush

Dreka: sallatë me gjoks pule me perime, arra, djathë dhe uthull të balsamuar, jogurt pa yndyrë.

Zamra: 15 badem, një rresht i çokollatës së errët

Darka: peshk dhe misër me spinaq dhe domate, makarona integral me lulelakër, spec të kuq dhe uthull.