Home Këshilla të ndryshme Tallazet zigzag

Tallazet zigzag

Tallazet zigzagKeni menduar që këto frizura më kurrë nuk do të kthehen në modë? Gabim. Ja sërish edhe tallaze të bëra zigzag me hekur apo me gërshërë dhe flokë plot e përplot teksturë.

Dallimi është vetëm në atë që te disa disenjatorë dhe modele flokët kanë mbetur të rregulluara dhe relativisht “të lëpira” për kokë, ndërkaq te disa të tjerë krejtësisht të egra, të parregulluara dhe të shprishura.

KËSHILLA TË NGJASHME

TË TJERA

Ja pse nuk duhet të hani banane me stomakun bosh

Shpesh në mëngjes që të mos dalim me stomakun bosh nga shtëpia, marrim një banane, që na tingëllon si opsioni i përsosur. Është e shëndetshme, ushqyese dhe do të japë energji, që për mëngjes është shumë e nevojshme. Mirëpo, sipas nutricionistëve, çuditërisht, banania është një nga ushqimet më të këqija për t’u konsumuar për vaktin e mëngjesit. Pavarësisht se përmbajnë kalium,...