Home Këshilla të ndryshme Taratori, ushqimi ideal kundër mykut dhe antibiotikëve

Taratori, ushqimi ideal kundër mykut dhe antibiotikëve

Taratori, ushqimi ideal kundër mykut dhe antibiotikëveNëse jeni të prekur nga infeksione me origjinë mykotike apo jeni duke u kuruar me antibiotikë, kombinimi ideal sipas Blerina Bombajt do të ishte:

-1 kupë kos i bërë vetë
-2 thelpinj hudhër
-pak vaj rigoni
-pak kastravec
-pak koper
-Sipas deshirës i shtoni edhe pak arra.

Eshtë ideale edhe për femijë që vuajnë nga acarime të lëkurës. Përpiquni ta konsumoni çdo darkë!

Nëse ju shqetëson era e pakëndshme e hudhrës mund të provoni të konsumoni pak majdanoz të freskët ose diozmë, funksionon!

KËSHILLA TË NGJASHME

TË TJERA

Arsyet përse ju lotojnë sytë, zgjidhjet për secilin rast

Lotët janë të rëndësishëm për shëndetin e syve. Ato i lubrifikojnë ato, i ushqejnë dhe mbrojnë shëndetin e tyre. Lotët përbëhen nga uji, sekrecione të ndryshme, vajra yndyrorë dhe mbi 1,500 proteina të ndryshme. Shkarkimi i tyre nëpërmjet të qarës është shumë e shëndetshme për organizmin. Lotët prodhohen nga gjendrat sipër syve dhe nën qepalla. Një ndër funksionet e tjera...