Home Shëndetësi Të gjitha përfitimet e borzilokut

Të gjitha përfitimet e borzilokut

borzilokuNë mjekësinë popullore ai përdoret kundër kollës, sëmundjeve të veshkave, dhimbjes së kokës dhe depresionit, ndërsa çaji nga gjethet përdoret kundër ftohjeve dhe inflamacionit të timpanit të veshit ndërsa çaji nga gjethet përdoret kundër ftohjeve dhe inflamacionit të timpanit të veshit ndërsa çaji i borzilokut është pije freskuese dhe shëruese.

Borziloku është antiseptik i shkëlqyeshëm, mund bakteret të cilat shkaktojnë aknet dhe përmirëson furnizimin me gjak. Copëtoni tri lugë të gjetheve të thata dhe përzini në filxhan me ujë të vluar. Ftoheni, filtrojeni dhe lëngun në shishe me pompë. Stërpikni tonikun në lëkurë dhe me vatë përhapen në tërë fytyrën. Përsëriteni çdo ditë para pastrimit të fytyrës.

KËSHILLA TË NGJASHME

TË TJERA

Këto janë mënyrat mënyrat natyrale për të shtuar në peshë

Rreth 2/3 e njerëzve në SHBA janë mbi peshë ose obezë, por gjithsesi shumë njerëz në botë, kanë problem pasi janë tepër të dobët.Ky është një shqetësim real pasi të qënit nën peshë mund të jetë i dëmshëm për shëndetin po aq sa të qënit obez. Çfarë do të thotë në të vërtetë të qënit “nën peshë”?Të qënit nën peshë...