Home Këshilla Seksuale Te shtireni ne orgazem: e drejte apo e gabuar?

Te shtireni ne orgazem: e drejte apo e gabuar?

Disa femra mendojne qe eshte me mire te shtireni, te tjerat jo .. por kush nuk ka te drejte dhe kush ka te drejte ?
Jeni pro ose kundra shtirjes se orgazmes ?

Femrat e mendojne ne nej menyre ndryshe mbi kete ceshtje dhe shpesh opinionet e tyre ndryshojne dhe ne lidhje me situaten qe perjetojne. Sigurisht eshte e pamundur te jepni nje gjykim perfundimtare, por ju propozojme disa motivime te mira per tu shtirur ndonjehere dhe here te tjerat jo.

5 arsye te mira per tu shtirur ne orgazem

Je nje aktore – Je duke recituar, duhet ta imitoni shume bukur pjesen tuaj
Ke gjera te tjera per te bere me pas – Ke nje angazhim ose nje takim dhe nuk ju pelqen te diskutoni ose ti jepni nje shans te dyte.
Nuk ke deshire – E ke bere por nuk te pelqen, ndoshta nuk te pelqen edhe tani, perse mos te krijoni nje menyre per ta ribere.
Ai eshte i mërzitur – Partneri juaj po kalon nje periudhe te keqe, mos i jepni problem e te tjera dhe ju
Mendon se eshte me mire – Nuk e di per cfare arsye por nuk je ne gjendjen tende me te mire , me mire te shtireni sesa t’ia sqaroni.

5 arsye te mira per te mos u shtirur

Do vertet te dije sesi shkoje – Eshte nje nga ato qe i pelqen te jete i mire ne krevat, a duhet ti jepni gjykimin tuaj per ta cuar ne rrugen e sigurte te permiresimit.
Ai mendon se eshte nje maco – Eshte aq i sigurte per veten e tij qe ju jepet dëshira ti thoni qe nuk keni ndjere asgje edhe pse ka shkuar mire.
Nuk ju interesojne ndjenjat e tija – Eshte nje nga ato partneret qe do te kaloni vetem nje nate, atehere perse duhet te gënjeni.
Komunikimi eshte i rendesishem – Te thoni gjerat te gjitha ne nje lidhje, ja perse keto gjera te rendeishme nuk duhet te gënjeni.
Rrit mundesine per te pasur nje – Nese nuk pranoni qe nuk ka funksionuar eshte me mire te jetojne serish marredhenie te pakënaqshme duke mbetur te mërzitur.Kjo gje a ja vlen?/ikub/

KËSHILLA TË NGJASHME

TË TJERA

Arsyet përse ju lotojnë sytë, zgjidhjet për secilin rast

Lotët janë të rëndësishëm për shëndetin e syve. Ato i lubrifikojnë ato, i ushqejnë dhe mbrojnë shëndetin e tyre. Lotët përbëhen nga uji, sekrecione të ndryshme, vajra yndyrorë dhe mbi 1,500 proteina të ndryshme. Shkarkimi i tyre nëpërmjet të qarës është shumë e shëndetshme për organizmin. Lotët prodhohen nga gjendrat sipër syve dhe nën qepalla. Një ndër funksionet e tjera...