Te shtiresh ne orgazem nuk i ben mire trupit dhe ciftit

Orgazma jo gjithmone arrihet , prandaj shume femra shtiren ne momentin qe bejne seks me partnerin.

Kjo eshte nje sjellje qe mund te shkoj mire me seksin okazional, ku eshte mjaft natyrale qe nuk arrihet orgazma sepse dy trupat nuk njihen mire.Ne kete rast nuk ka besim dhe mund te jeni dhe te pire, por ne lidhjet ne cift sigurisht qe gjerat ndryshojne shume . Nuk eshte per te qeshur, por kur shikon Meg Ryan tek “Harry te prezantoj Sally” te shtiresh sikur ne orgazem ne nje bar.

Ne fakt nuk i ben mire ciftit por nuk i ben mire gjithashtu dhe trupit qe te shtireni gjate seksit dhe ja pse.
Ja fillojme me fizikun : orgazma prezanton kulmin e kenaqesise seksuale, nje kenaqesi qe mund te arrihet vetem ne prezencen e disa kushteve.

Cdo grua , ne mungese te disa patologjive te vecanta, e di si ta arrije: ne shkolle, ne edukimin seksual, gjinekologu thote qe eshte mire qe te masturboheni, sepse sherben qe te njhni mire trupin tuaj ,kjo vlen mbi te gjitha per femren, qe ka organe seksuale me komplekse se te meshkujve.
Persa i perket ciftit , te shtiresh ne orgazem eshte e barabarte me genjeshtren ne te gjitha veshtiresite e rastit.

Nese mashkulli e zbulon e gjithe marredhenia mund te jete ne rrezik: ai mund te pyesi se prej sa kohesh partneria e tij shtiret ne orgazem; pse nuk me ka thene te verteten por sikur te me kete genjyer dhe ne gjera te tjera? Ne kete menyre do te shkaterroheshe lidhja dhe besim ne brendesi te ciftit.

Megjithate seksi eshte nje pjese e rendesishme ne nje lidhje: mos te keni seks te kenaqshem mund te dobesoj kete marredhenie kaq shume te rendesishme deri ne nivelin e ndjenjeva ose duke gjetur diku tjeter kenaqesite edhe pse mund te perkeqesoj me shume gjendjen.

Keshtu, si gjithmone, kur flitet per dashuri dhe per seks, gjeja me e rendesishme qe duhet te beni eshte qe te jeni te sinqerte : nuk duhet te keni frike, ti thoni partnerit tuaj qe nuk keni arritur orgazmen ne kete menyre mund te gjeni nje zgjidhje bashke. Kjo sigurisht qe nuk varet nga partneri , por ne cift mund te zgjidhen problemet./ikub/

KËSHILLA TË NGJASHME