Home Teknologji Telefoni i Intel, më i shpejti

Telefoni i Intel, më i shpejti

Provat e para mbi telefonin e Intel tregojnë se ai është telefon më i shpejtë se iPhone dhe Samsung Galaxy S2.

Në terma teknike Inteli i ri ka hapur Javascrip për 1.331.5 ms ndërsa iPhone e bën këtë për 1.988.1 ms kurse Samsung Galaxy Nexus ka një kohë prej 3.727.4 ms.

Intel bëri publik telefonin gjatë panairit të pajisjeve elektronike në Las Vegas javën e kaluar.

Testet e para tregojnë gjithashtu se edhe bateria ka një jetëgjatësi më të madhe krahasuar me disa nga telefonët më të shitur.


KËSHILLA TË NGJASHME

TË TJERA

Temperaturat e larta dhe uji i nxehtë po i mbysin peshqit

Alaska ka qenë e përfshirë nga një valë e të nxehtit gjatë kësaj vere dhe kjo ka bërë që një numër i lartë salmonësh të mos e përballojnë dhe të ngordhin. Shkencëtarët kanë vërejtur se disa lloje salmonësh janë zhdukur pas një ekspedite përgjatë lumit Koyokuk të Alaskës, pasi vendasit njoftuan se një numër i lartë salmonësh kishin dalë në...