Home Modë & Estetikë Tonik nga trëndafili

Tonik nga trëndafili

Tonik nga trëndafiliFreskon, zbut dhe qetëson lëkurën. Është i përshtatshëm për lëkurë të thatë dhe të ndjeshme.

Uji me trëndafil pastron dhe mbyll poret për lëkurat e yndyrshme. Është ideal dhe ka efekt antirrudhë. Aroma e tij është e freskët dhe qetësuese.

Këshillë:
• Shpëlajeni fytyrën me ujë trëndafili pasi të hiqni grimin.
• E pastron fytyrën, largon çdo gjurmë grimi dhe forcon ngjyrën e lëkurës.
• Përdoreni në mëngjes, sepse freskon fytyrën.
• Në mbrëmje përpara gjumit, krijon gjendje të mirë.

Për fytyrën: Zëvendësoni tonikun me ujë trëndafili. Kështu, indet do të jenë të hidratuara dhe sytë do të qetësohen.

Duke përzier ujë trëndafili me argjile, mund të krijoni një maskë ideale.

KËSHILLA TË NGJASHME

TË TJERA

Përfitimet shëndetësore të ujit të arrës së kokosit

Vitet e fundit, uji i kokosit është bërë një pije shumë e famshme. Është i shijshëm, freskues dhe gjithashtu i mirë për shëndetin tuaj. Për më tepër, është i ngarkuar me disa lëndë ushqyese të rëndësishme, përfshirë mineralet që shumica e njerëzve nuk i marrin sa duhet. Më poshtë gjeni disa nga përfitimet shëndetësore të ujit të arrës së kokosit. Mund të ketë...