Home Modë & Estetikë Tonik per fytyre me pucrra !

Tonik per fytyre me pucrra !

Tonik per fytyre me pucrra !Toniku shërben për të “ujitur” lëkurën, me Ph e tij natyral. Ai zgjidhet sipas tipit të lëkurës dhe nevojave.Sot po paraqes tonik per nje lekure me pucrra.

Nevojitet:
-1/2 filnxhan me majdanoz
-1 filnxhan me uje te ngrohte

Pergatitja: Ne nje tas vendosni majdanozin e prere ne copeza te vogla , siper shtoni ujin e ngrohte .Lereni te ftohet me pas kryeni filtrimin.Toniku i pergatiur duhet venosur me nje shishe boshe ,ka nje arome te fresket .

Aplikimi: me ane te nje pambuku te lyer me tonik majdanozi pastroni fytyren pasi ta keni lare me pare .

Te mirat : Majdanozi përmban klorofil i cili ka veti anti-bakteriale , është një nga erzat me te mira per te pergatitur tonik natyral ,eshte i pasur me vitamina A dhe C te cilat mbrojn qelizat e lekures .Eshte ideal per lekure me probleme .Majdanozi gjithashtu stimulon prodhimin e kolagjenit dhe rikthen elasticitetin ne lekure.

KËSHILLA TË NGJASHME

TË TJERA

Këto ushqime pengojnë gjumin normal

Ne e dimë që ushqime të caktuara që përmbajnë kafeinë ose sheqer mund të stimulojnë sistemin nervor, duke e bërë të vështirë gjumin. Por ka edhe ushqime që do të kenë efektin e kundërt. Mos harroni karbohidratet Ushqyerja që përfshin nxjerrjen e karbohidrateve mund të prishë ekuilibrin kimik të trupit dhe kështu të parandalojë gjumin e mirë. Në vend që t’i eliminoni...