Home Shëndetësi Tradhëtia faktori i frikshëm i kohërave moderne

Tradhëtia faktori i frikshëm i kohërave moderne

tradhetiaNdodhi dhe tani ti e di! Nuk është e lehtë të përballesh me diçka kaq të frikshme sa tradhëtinë.  Siç dihet tradhëtia mund të ndodhë për një sërë arsyesh, nuk mbetet gjë tjetër çka ti mund të përveçse të shikosh realitetin në sy dhe secili nga ju të mbajë përgjegjësitë e veta.  Të vendoshesh për një shans të dytë do të thotë të nisësh nga fillimi. Është shumë e rëndësishme që rregullat e lojës të jenë të qarta dhe të pranuara nga të dy . Kjo është faza e rivlerësimit të qëllimeve ndaj njëri tjetrit.

Tradhëtia është një faktor shumë i përhapur kohët e fundit si pasojë e tradhëtisë, por rritet edhe numri i divorceve. Është shumë me rëndësi që një çift të nisë të punojë si i tillë, për të qëndruar sëbashku dhe për të përballuar çdo sfidë në vete.

 

KËSHILLA TË NGJASHME

TË TJERA

Ja pse nuk duhet të hani banane me stomakun bosh

Shpesh në mëngjes që të mos dalim me stomakun bosh nga shtëpia, marrim një banane, që na tingëllon si opsioni i përsosur. Është e shëndetshme, ushqyese dhe do të japë energji, që për mëngjes është shumë e nevojshme. Mirëpo, sipas nutricionistëve, çuditërisht, banania është një nga ushqimet më të këqija për t’u konsumuar për vaktin e mëngjesit. Pavarësisht se përmbajnë kalium,...