Trajtime me molle

Trajtime me molleMolla eshte nje frut per tu dobesuar dhe konsomohet shume, por nuk kemi menduar asnjehere per vetit e saj sheruse qe eshte shume e nevojshme per te mbajtur te bukur lekuren.

Koha e molleve vjen ne fund te veres dhe nga pikepamja estetiste eshte momenti me i mire. Kane veti terapeutike te njohura te cilat jane shfrytezuar nga mjeksia qe ne kohe antike.

Molla permbajne shume vitamina mbi te gjitha vitamina A, B dhe C, kripra minerale, acid frutash, antiviruse, dhe kunder rrudhave per aksionin qe mbi kontrollin e kolesterolit dhe te presionit.

Zgjidheni ju vete tipin qe preferoni dhe merrini pjesen e tulit, eshte nje ekstrat natyral rigjenerues per lekuren, e cila e ben me te shndritshme ate. Ne fakt jane vitaminat dhe kriprat minerali te cilat kane veti rigjeneruese, ushqyese dhe kunder plakjes.

Mund ta aplikojm ne gjithe trupin. Ka kremra, balsam, maska dhe kozmetik te gatshem, por nuk mungojne edhe perberjet te bera ne moment, duke perzier lengun e molles me perberes te tjere natyral. Trajtimi me molle ne qendra estetike behet ne 4 etapa (2 per fytyren dhe 2 per trupin)