Home Modë & Estetikë Trangulli i shkëlqyer për lëkurë

Trangulli i shkëlqyer për lëkurë

Trangulli i freskët nuk është i shëndetshëm vetëm për ngrënie, por atë mund ta përdorim edhe për lëkurën tonë, ku pas aplikimit, do t’i sjellim lëkurës shumë freski.

Aplikimi:
Presim trangullin në feta të holla dhe i vendosim nëpër fytyrë dhe e lëmë për 15 min.

Ose: masazhojmë fytyrën me trangull për disa minuta dhe pastaj e lëmë për 15 min.

Kjo maskë është e mirë për largimin e mbetjeve të zeza nëpër pore, pas largimit të akneve.

KËSHILLA TË NGJASHME

TË TJERA

Shtatzënë në kohë coronavirusi: Ç’duhet të dini

Shtatzënia në kohë pandemie, sigurisht që shoqërohet me frikë dhe dilema më të mëdha se ato në kohëra normale Shumë vajza/gra presin të sjellin në jetë fëmijët e tyre në një kohë kur e gjithë bota është izoluar nga frika e përhapjes së coronavirusit. Edhe në vende shumë të zhvilluara shtatzënat po konsiderojnë sërish lindjen nga shtëpia për të shmangur një...