Home Modë & Estetikë Tre hapa për qerpikë magjepsë

Tre hapa për qerpikë magjepsë

Tre hapa për qerpikë magjepsëKa një arsye se përse yjet vendosin qerpikë fals në daljet e tyre televizive apo në ngjarje të rëndësishme: i bëjnë të duken më magjepsëse.

Megjithatë ka disa ‘dhimbje’ të vogla në vendosjen e tyre dhe nuk mungon ndjesia e një rrjete merimange të ngecur në fytyrë.

Për fat të mirë ju mund të përdorni rimelin për të minimizuar gabimet e qerpikëve fals në këto 3 hapa të thjeshtë:

1- Investoni në blerjen e një kthyesi të mirë qerpikësh dhe kthejini përpara se të aplikoni rimelin tuaj. Kthyesja e qerpikëve i jep formë dhe i bën të qëndrojnë ashtu duke ju ndihmuar të keni qerpikë më të gjatë dhe të krijoni efektin e syve më të mëdhenj

2- Keni blerë një rimel të ri? Lëreni atë hapur për një minutë përpara përdorimit, shkruan Anabel. Kjo e thanë pak bojën e rimelit dhe ndihmon të qëndrojë më mirë në qerpikë.

3- Përdorni një furçe grimi me kënd dhe aplikoni bojën e rimelit mbi majat e qerpikëve. Më pas me ndihmën e furçës së rimelit lyeni çdo qerpikë të mundshëm dhe krihini ata në mënyrë që të duken të ndarë nga njëri-tjetri.

KËSHILLA TË NGJASHME

TË TJERA

Ja pse nuk duhet të hani banane me stomakun bosh

Shpesh në mëngjes që të mos dalim me stomakun bosh nga shtëpia, marrim një banane, që na tingëllon si opsioni i përsosur. Është e shëndetshme, ushqyese dhe do të japë energji, që për mëngjes është shumë e nevojshme. Mirëpo, sipas nutricionistëve, çuditërisht, banania është një nga ushqimet më të këqija për t’u konsumuar për vaktin e mëngjesit. Pavarësisht se përmbajnë kalium,...