Home Modë & Estetikë Trendi i ri flokë me ngjyra shumë të ndezura

Trendi i ri flokë me ngjyra shumë të ndezura

Trendi i ri flokë me ngjyra shumë të ndezuraNjerëzit e zakonshëm, i marrin si model stilin e flokëve të yjeve të muzikës apo filmit.Por, ky trend e ngritë në një nivel tjetër, stilin e flokëve, transmeton Telegrafi.

Me anë të ngjyrave të forta, ngjyrosja e flokëve po bëhet si të jetë një galaksi e vërtetë.

Fotografi të ndryshme në rrjete sociale, tregojnë të rinjtë, teksa kanë ngjyra të flokëve, të ngjashme me ato që shihen vetëm me teleskop.

Trendi i ri flokë me ngjyra shumë të ndezura

Ngjyra e kaltër, rozë dhe e zezë janë dominuese në flokët e shumë femrave dhe meshkujve, që po imitojnë dukjen e galaksisë.

Trendi i ri flokë me ngjyra shumë të ndezura

KËSHILLA TË NGJASHME

TË TJERA

Ja pse nuk duhet të hani banane me stomakun bosh

Shpesh në mëngjes që të mos dalim me stomakun bosh nga shtëpia, marrim një banane, që na tingëllon si opsioni i përsosur. Është e shëndetshme, ushqyese dhe do të japë energji, që për mëngjes është shumë e nevojshme. Mirëpo, sipas nutricionistëve, çuditërisht, banania është një nga ushqimet më të këqija për t’u konsumuar për vaktin e mëngjesit. Pavarësisht se përmbajnë kalium,...