Home Këshilla për Prindër Këshilla për shtatëzëna Truri i nënave të reja, më i madh

Truri i nënave të reja, më i madh

Truri i nënave të reja rritet menjëherë pas lindjes. E ka treguar një studim i kryer nga Instituti Nacional i Shëndetit Mendor në Maryland, sipas të cilit ka diferenca të vogla por domethënëse para dhe pas lindjes.

Kërkuesit që kanë publikuar rezultatin e studimit në revistën e American Psychological Association kanë analizuar trurin e 19 nënave që i kanë dhënë jetë 10 djemve dhe 9 vajzave dy javë përpara dhe katër muaj pas lindjes.

Rezonancat manjetike kanë treguar rritje të materies gri te gratë që tregonin entusiazëm të madh në lidhje me fëmijët./tch/

KËSHILLA TË NGJASHME

TË TJERA

Shtatë ushqime për pastrimin rrënjësor të mushkërive

Përkujdesja për mushkëritë është një hap i shkëlqyer që mundëson mbrojtjen nga sëmundjet e ndryshme. Në këtë artikull do të mësoni për 7 ushqimet që pastrojnë dhe detoksifikojnë këtë organ të rëndësishëm. Çaji Jeshil Ekspertët rekomandojnë pirjen e një filxhani të ngrohtë me çaj jeshil përpara gjumit. Kjo do të ndihmojë të pastroni organizmin dhe mushkëritë nga toksinat, por edhe të ruajë shëndetin...