Home Këshilla të ndryshme Uji me limon freskon tenin

Uji me limon freskon tenin

limonEdhe pse yjet nga Hollivudi shpeshherë fshehin fshehtësitë e dukjes së tyre të përsosur, aktorja e bukur Scarlett Johansson ka zbuluar disa fshehtësi që mund të ju vijnë në shërbim shumë zonjave të bukura që dëshirojnë të duken joshëse.

“Gjatë ditës nuk vë pudër, e parregullsitë eventuale, si njollat e skuqjet i fsheh me korrektor, trasmeton gazeta Kosova Sot

Por, kur kam xhirime, më duhet ta vë komplet grimin në mënyrë që teni im të ekuilibrohet”, zbulon aktorja e famshme. Marrë parasysh se lëkura e saj është shumë e ndjeshme, kur udhëton gjithmonë konsumon një litër ujë me limon, e porsa arrin në hotel, pastron fytyrën me avull dhe aplikon krem hidratues. “Nëse më duhet të vë grim për ndonjë rast të veçantë, detyrimisht aplikoj bronzues, e aplikoj madje edhe në kapakë me brushën për bojëkuq, më pas vë pak maskarë, e vetullat i theksoj me hije ose laps”, thotë bukuroshja nga Hollivudi.

KËSHILLA TË NGJASHME

TË TJERA

Femrat që kanë këto inde në gjoks rrezikohen nga kanceri

Si mund ta verifikoni a jeni të rrezikuara? Agjencia e ushqimit dhe e pijeve ka propozuat që gjatë kontrollit në mamograf të fokusohen në rrezikun nga kanceri i gjirit ndaj të cilit deri tani pothuajse askush nuk i ka kushtuar kujdes – a kemi dendësi të vogël apo të madhe të indeve në gji. Gjinjtë e forta me inde të dendura...