Home Shëndetësi Uji me limon dhe dobitë e tij

Uji me limon dhe dobitë e tij

limoniUji  me limon ju ndihmon të pastroni sistemin, duke nxjerrë jashtë toksinat e tepërta nga trupi juaj në këtë mënyrë rrit funksionimin e enzimave, duke stimuluar përmirësimin e mëlçisë tuaj. Freskon frymën tuaj, ndihmon në lehtësimin e dhimbjes së dhëmbëve, përmirëson problemet me gingivat tuaja.  Limoni përmban fibra pektin, e cila ndihmon me ndjesinë e urisë. Ndjeshëm humbisni kilogramët nëse përdoni ujë dhe limon.

Lëngu i limonit e furnizon trupin tuaj me energji, duke ndihmuar ndjeshëm në tretjen e ushqimit, gjithashtu ndihmon në uljen e ankthit dhe depresionit. Edhe aroma e limonit ka një efekt qetësues në sistemin tuaj nervor.

lëng limonilimoni

KËSHILLA TË NGJASHME

TË TJERA

Mishi i kuq rrit rrezikun për vdekje të hershme

Duke e rritur konsumimin e mishit të kuq ju jeni duke rritur rrezikun për vdekje të hershme, shkruan News Harvard, transmeton Gazeta Express. Njerëzit, të cilët kanë rritur konsumimin e mishit gjatë 8 viteve të fundit janë më të rrezikuar për vdekje, në krahasim me njerëzit të cilën nuk konsumojnë shumë mish të kuq. Kjo sipas një studimi të fundit...