Uji me xhenxhefil, tretmani i pabesueshëm për reumë dhe artrit

Uji me xhenxhefil, tretmani i pabesueshëm për reumë dhe artritXhenxhefili përdoret si preparat efikas kundër reumës, trombozës, nervit ishiatik dhe sëmundjeve të ndryshme, ndërsa që efikasiteti është shumë i fortë, transmeton gazeta Kosova Sot.

XHENXHEFILIN MUND TA PËRDORNI NË KËTË MËNYRË:

Bluani 30-40 gr xhenxhefil të thatë ose 100 gr xhenxhefil të freskët, e futni në qese. Qesen e vendosni në enë me ujë dhe e lini të vlojë për 5 minuta. Leckën apo thesin prej pambuku e futni në ujë, shtrydheni ujin tepricë dhe e futni në vendin ku ndjeni dhimbje.

Lyerjen e bëni çdo pesë minuta dhe këtë e bëni për së paku tri herë. Kjo lyerje ju ndihmon kur keni problem me artritin, reumatizmin, dhimbjet në shpinë, dhimbjet gjatë ciklit menstrual, dhimbjet e dhëmbit, dhimbjet si pasojë e gurëve në veshka, ngërçet në qafë dhe astma.