Home Këshilla të ndryshme Ushqeni lekuren ne te njejten menyre si ushqeni organizmin

Ushqeni lekuren ne te njejten menyre si ushqeni organizmin

Ushqeni lekuren ne te njejten menyre si ushqeni organizminTrend i ri, te ushqeni lekuren ne te njejten menyre si ushqeni organizmin: me ushqim. Ka lindur specialitete te reja per fytyren, trupin dhe per floket me formula me baze perberes ushqimore. Jane shume efikase, per tu kujdesur per veten pa u munduar.

97 femra ne 100 deklarojne se zgjedhin vetem formula me principe aktive me origjine ushqimore ose natyrale per lekuren. Eshte rrezultati i nje kerkimi te fundit e publikuar tek British Journal of medecine.

Ka pak kohe qe jane hedhur produkte te formuluar me principe aktive derivate te ushqimeve: jo vetem ekstrat te frutave dhe perimeve, por edhe te gjalpit dhe shume produkteve te tjera. Vlerat e arritura, me shume se nje.

Perse jane te mrekullueshme?

Vlerat antioksiduese, hidratuese te ekstrateve te disa vegjetaleve jane te njohura, molla, agrume, karrota, vaji i ullirit etj jane punuar dhe pergatitur per te ndihmuar lekuren te jete e fort, e fresket dhe e re. Ashtu si ne lekure edhe ne floke jane nje formule e vertet bukurie.

TË TJERA

Çfarë duhet të dini që të parandaloni sëmundjen e diabetit

Simptomat më klasike të diabetit janë lodhja, urinimi i shtuar, etja dhe uria e tepruar. Por ka edhe disa simptoma të tjera që mund të jenë shenja paralajmëruese, që janë më pak të dukshme. Periodontiti Periodontiti është një sëmundje e mishrave të dhëmbëve, që mund të shkaktojë lirimin ose rënien e tyre. Kjo sëmundje është dy deri në tre herë më e...