Home Këshilla të ndryshme Ushqimet që përshpejtojnë metabolizmin

Ushqimet që përshpejtojnë metabolizmin

Ushqimet që përshpejtojnë metabolizminDerisa nuk ka një rrugë të shkurtër për të humbur peshë, janë disa ushqime që mund të konsumoni për të përshpejtuar punën e metabolizmit.

Të ushtruarit në mënyrë të rregullt dhe të flini sa duhet janë dy nga gjërat që mund të bëni derisa ekziston edhe një listë e ushqimeve që përshpejtojnë metabolizmin tuaj, andaj konsumimi i tyre në dietën tuaj ju ndihmon që të humbni peshë, transmeton Klan Kosova.

Më poshtë ju sjellim listën e këtyre ushqimeve:

Speca djegës

Drithërat

Brokoli

Supat

Çaji i gjelbër

Mollat dhe dardhat

Erëzat

Fruta ekzotike

Ushqimet me shumë kalcium

Ushqimet të pasura me Omega 3

Uji i filtruar

KËSHILLA TË NGJASHME

TË TJERA

Si të shpëtoni nga puçrrat e vitheve

Gjatë ditëve të nxehta të verës, shumë femra përballen me akne rreth vitheve. Shumica prej nesh nuk e kemi idenë se pse ato ndodhen aty. Ja disa nga mënyrat me anë të të cilave, ju mund të shpëtoni nga to: Bëni dush pas çdo stërvitjeje Është shumë e rëndësishme, që menjëherë pas aktiviteteve fizike të bëni dush! Së pari duhet të...