Home Shëndetësi Ushqimet që treten shumë vështirë

Ushqimet që treten shumë vështirë

6Disa ushqime janë përgjegjës për fryrje dhe dhimbje abdominale.
Janë përgjithësisht përbërësit më të pasur në proteina dhe yndyrë, shumë të shëndetshëm, por që na “lodhin” duke i tretur.

Ja klasifikimi për ushqimet “më të rëndë”, sidomos në darkë.

Hudhra dhe qepa

Ton nën vaj

Qumështi

Çokollatë me qumësht

Djathrat

Bishtajoret

Mishrat e kuq

Të skuqurat

Turshi dhe lakër

Sardelet nën vaj

KËSHILLA TË NGJASHME

TË TJERA

Shtatë ushqime për pastrimin rrënjësor të mushkërive

Përkujdesja për mushkëritë është një hap i shkëlqyer që mundëson mbrojtjen nga sëmundjet e ndryshme. Në këtë artikull do të mësoni për 7 ushqimet që pastrojnë dhe detoksifikojnë këtë organ të rëndësishëm. Çaji Jeshil Ekspertët rekomandojnë pirjen e një filxhani të ngrohtë me çaj jeshil përpara gjumit. Kjo do të ndihmojë të pastroni organizmin dhe mushkëritë nga toksinat, por edhe të ruajë shëndetin...