Home Këshilla të ndryshme Vaji i hudhrës kundër sëmundjeve të rënda

Vaji i hudhrës kundër sëmundjeve të rënda

Vaji i hudhrës kundër sëmundjeve të rëndaNdër tjerash, ky vaj parandalon mbylljen e enëve të gjakut, trurit, sëmundjeve të zemrës, gulçimit në frymëmarrje, sklerozës…

Një kokë hudhër të madhësisë mesatare, pastrojeni mirë dhe bëni një ilaç popullor tepër efektiv. Vendoseni në një kavanoz qelqi dhe hidhni vaj luledielli të parafinuar dhe pastaj vëjeni në frigorifer. Të nesërmen, shtrydheni një lugë çaji lëng limoni dhe shtoni sa më shumë vaj të hudhrës dhe përzieni.

Pini tri herë në ditë gjysmë ore para ngrënies. Kjo kurë zgjat 1-3 muaj dhe pas një pushimi një mujor mund ta përsëritni sërish.

Ky vaj është shumë i dobishëm për parandalimin nga spazmat apo mbylljen e enëve të gjakut, dëmtimeve në tru, sëmundjeve të zemrës, vështirësitë në frymëmarrje si dhe sklerozës. Është një ilaç i shkëlqyer për zgjerimin e enëve të gjakut.

KËSHILLA TË NGJASHME

TË TJERA

Ja pse nuk duhet të hani banane me stomakun bosh

Shpesh në mëngjes që të mos dalim me stomakun bosh nga shtëpia, marrim një banane, që na tingëllon si opsioni i përsosur. Është e shëndetshme, ushqyese dhe do të japë energji, që për mëngjes është shumë e nevojshme. Mirëpo, sipas nutricionistëve, çuditërisht, banania është një nga ushqimet më të këqija për t’u konsumuar për vaktin e mëngjesit. Pavarësisht se përmbajnë kalium,...