Home Modë & Estetikë Vaji i limonit kundër celulitit

Vaji i limonit kundër celulitit

Vaji i limonit kundër celulititPër të forcuar thonjtë, për të hequr celulitin, vaji i limonit do të ishte ideal edhe si një maskë për flokët. Ai është një ilaç natyral, ndërsa efektet e tij janë të mrekullueshme.

Për të bërë gati vajin e limonit, na duhen pesë kokra limon.Pasi ti hiqni lëkurën, lërini për dy ditë që të thahen. Pasi të thahen, vendosini në një kavanoz dhe mbusheni gjysmën me vaj ulliri dhe gjysmën me vaj bajamesh të embla. Më pas futni dhe pak vitaminë E(ne menyre që të zgjasë më shumë, kjo në rast se ju keni).

Pasi ta mbyllni mirë kapakun, duhet ta mbulojmë me letër alumin dhe mos ta lëmë në diell.Atë duhet ta lëmë për 30-40 ditë, ndërsa çdo ditë duhet të tundni kavanozin. Pas 40 ditësh kullojeni me një kullose dhe më pas vajin futeni perseri ne kavanoz dhe lereni për një ditë. Të nesërmen bëni filtrimin e dytë me një garze, ndërsa vaji është gati.

KËSHILLA TË NGJASHME

TË TJERA

Kur të mësoni arsyet, me siguri këto fruta dhe perime do i konsumoni me lëkurë

Sipas ekspertëve, duket se ngrënia e lëkurave të frutave dhe perimeve mund të ndihmojë në përmirësimin e gjendjes suaj, të bëjë që ju të dukeni gjithmonë të rinj, madje të luftoni bindshëm edhe kancerin. Studime të ndryshme duket se e kanë konfirmuar këtë, me fruta të tilla si banane, kivi, madje edhe ananas është kjo lista e frutave, por...