Home Shëndetësi Vjen nga deti kura e kancerit të mitrës

Vjen nga deti kura e kancerit të mitrës

Kura e tumorit vjen nga deti. Bëhet fjalë për ilaçin, trabektidina, që vjen nga një organizëm detar mes sfungjerit dhe korales dhe rezulton efikas mbi kancerin e indeve të buta dhe mitrës.

Rezultatet e medikamentit janë paraqitur në Kongresin e Shoqërisë Evropiane të Gjinekologjisë që është mbyllur dje në Milano.

Ndërkohë dy studime janë duke u ndërmarrë nga Instituti Europian i Enkologjisë, një në veçanti për të verifikuar rezultatet e trabektidinës për kancerin në pankreas.

KËSHILLA TË NGJASHME

TË TJERA

Ja pse nuk duhet të hani banane me stomakun bosh

Shpesh në mëngjes që të mos dalim me stomakun bosh nga shtëpia, marrim një banane, që na tingëllon si opsioni i përsosur. Është e shëndetshme, ushqyese dhe do të japë energji, që për mëngjes është shumë e nevojshme. Mirëpo, sipas nutricionistëve, çuditërisht, banania është një nga ushqimet më të këqija për t’u konsumuar për vaktin e mëngjesit. Pavarësisht se përmbajnë kalium,...