Home Këshilla të ndryshme Xhenxhefil dhe mjalt për smundje të rënda

Xhenxhefil dhe mjalt për smundje të rënda

Nëpër rrjetet shoqërore po qarkullon një recetë nga xhenxhefili dhe mjalti, për të cilin thuhet se u ka ndihmuar shumë njerëzve të sëmurë rëndë.  Receta si e tillë është treguar efikase te femrat e prekura nga kanceri në gjëndrat endokrine, transmeton gazeta Kosova Sot Online.  Receta:  2 rrënjë të mëdha xhenxhefili të pastrohen dhe të gërryhen sa më imët dhe të përzihen me gjysmë kilogram mjaltë.  Ta konsumoni 3-4 herë në ditë. Duhet përdorur lugë prej druri, apo plastike, por kurrsesi prej metalit. Efektet e para do t’i vëreni që pas 2-3 ditëve. Kjo recetë ndihmon edhe te personat që vuajnë nga kolla kronike.Nëpër rrjetet shoqërore po qarkullon një recetë nga xhenxhefili dhe mjalti, për të cilin thuhet se u ka ndihmuar shumë njerëzve të sëmurë rëndë.

Receta si e tillë është treguar efikase te femrat e prekura nga kanceri në gjëndrat endokrine, transmeton gazeta Kosova Sot Online.

Receta:

2 rrënjë të mëdha xhenxhefili të pastrohen dhe të gërryhen sa më imët dhe të përzihen me gjysmë kilogram mjaltë.

Ta konsumoni 3-4 herë në ditë. Duhet përdorur lugë prej druri, apo plastike, por kurrsesi prej metalit. Efektet e para do t’i vëreni që pas 2-3 ditëve. Kjo recetë ndihmon edhe te personat që vuajnë nga kolla kronike.

KËSHILLA TË NGJASHME

TË TJERA

Ilaçi i famshëm OKI: Ja çka mund t’i bëj trupit tuaj

Ky ilaz redukton temperaturën, dhimbjen dhe inflamacionin, shkruan Periskopi. Ilaçi i njohur si ‘Oki’ ose siç njihet ndryshe Ketoprofeni, po përdoret në përmasa shumë të mëdha në Kosovë. Para disa muajsh, Shqipëria vendosi të ndalonte shitjen e këtij ilaçi pa recetën e mjekut mbi 40 miligram. Sidoqoftë, kjo masë që ndalon përdorimin pa lejen e mjekut nuk ekziston në Kosovë,...