Home Modë & Estetikë Zbuloni kremin natyral anti-rrudhë që po çuditë edhe farmacistët

Zbuloni kremin natyral anti-rrudhë që po çuditë edhe farmacistët

Përgatitjet natyrale të kremërave, sapunëve apo shampove, po i mbajnë gjithnjë e më larg njerëzit nga produktet farmaceutike për përbërjen e të cilave kanë pak informacion dhe paguajnë shumë më shumë para.

Këtë herë, edhe farmacistët janë dorëzuar përpara efekteve antirrudhë të përbërjes së mëposhtme me përbërës krejtësisht natyralë!

Përbërësit:

1 lugë çaji lëng limoni

1 lugë çaji mjaltë

1 lugë çaji arrë myshku

1 lugë gjelle pluhur kanelle

Përgatitja:

Përzieni të gjithë përbërësit në një tas deri sa masa të marrë trajtë kremoze.

Aplikojeni në fytyrë dhe lëreni të veprojë 10 minuta.

Siguroni zonën rreth syve dhe gojës kur aplikoni ndonjë krem.

Përbërësit në këtë krem do të veprojnë edhe si qetësues për lëkurën tuaj.

TË TJERA

Rreziqet e fshehura të proteinës pudër

Mund të përmbaj sheqer, kalori dhe kimikate toksike. Të gjithë të pasionuarit pas palestrës në ndonjë pikë vendosën të kthehen drejtë proteinës pudër për rezultate më të mira dhe të shpejta në përmirësimin e shëndetit. Kjo pasi që proteina është esenciale për të formësuar dhe mbajtur në formë muskujt, për të forcuar eshtrat, për të rritur energjinë etj. Shumë të rritur nuk...