Home Këshilla të ndryshme Zgjidhja e përhershme, më e mirë se depilimi

Zgjidhja e përhershme, më e mirë se depilimi

dipilimiNjë nga armiqtë më të mëdhenj të fermave janë pikërisht qimet e padëshiruara në trupin e tyre.

Receta që do t’jua sjellim në vijim do të ofrojë një ndihmë të madhe në këtë drejtim. Piqni në furrë lëvozhgat e arrës, më pas i thani, i bluani dhe e shndërroni në pluhur, transmeton gazeta Kosova Sot.

Në pluhurin e fituar shtoni pak ujë dhe e përzieni, derisa të bashkohet në një masë dhe e lini që të qëndrojë për së paku pesëmbëdhjetë orë. Masën e aplikoni pikërisht në ato vende që ku dëshironi të hiqni qimet dhe e lini të veprojë për së paku tridhjetë minuta. Më pas vetëm e shpëlani. Këtë mënyrë e përsëritni së paku tre herë në javë, derisa të fitoni rezultatet që i keni dëshiruar.

KËSHILLA TË NGJASHME

TË TJERA

Ja pse nuk duhet të hani banane me stomakun bosh

Shpesh në mëngjes që të mos dalim me stomakun bosh nga shtëpia, marrim një banane, që na tingëllon si opsioni i përsosur. Është e shëndetshme, ushqyese dhe do të japë energji, që për mëngjes është shumë e nevojshme. Mirëpo, sipas nutricionistëve, çuditërisht, banania është një nga ushqimet më të këqija për t’u konsumuar për vaktin e mëngjesit. Pavarësisht se përmbajnë kalium,...