Zhdukni aknet dhe shenjat në fytyrë me këta tre përbërës që i kemi në shtëpi

Zhdukni aknet dhe shenjat në fytyrë me këta tre përbërës që i kemi në shtëpiAknet dhe shenjat në fytyrë janë shumë irrituese dhe recetat natyrale janë zgjidhja më e mirë për ballafaqimin me to.

Vaji i piperit të zi është shumë i dobishëm pasi përmban vitaminë A, ndërsa për vezët dhe mjaltin veç jemi njoftuar me përfitimet e tyre, transmeton lajmi.net

Për ju do të sjellim një recetë me 3 përbërës që të zhdukni aknet për pak kohë.

Përbërësit:

Gjysmë luge çaji piper

Të bardhët e një veze

Një lugë gjelle mjaltë

Përzieni të gjithë përbërësit dhe aplikoni në fytyrë në zonat me njolla dhe me akne për 15-20 minuta dhe pastaj pastroni fytyrën me ujë të ngrohtë.

Veproni kështu për disa ditë dhe do t’i vëreni rezultatet.