Home Këshilla të ndryshme Zhytini duart në uthull dy herë në javë. Ja pse…

Zhytini duart në uthull dy herë në javë. Ja pse…

Zhytini duart në uthull dy herë në javë. Ja pse…Kjo është një histori e vërtetë e një gruaje që vuante nga dhimbje të tmerrshme artrirti dhe ajo u përpoq të bënte çdo gjë për të lehtësuar dhimbjen e saj të madhe.

Ajo tha se u përpoq t’i shëronte dhimbjet e duarve për disa vite, me medikamente të ndryshme, por pa asnjë sukses. Kështu, ajo u përpoq të gjente shpëtim tek zgjidhjet alternative me përbërës natyralë.Ajo provoi të zhyste duart e saj në uthull dy herë në javë, pasi u konsultua me mjekun e saj, i cili i sugjeroi të bënte shumë kujdes. Ajo e ka përdorur këtë trajtim për gati 3 muaj dhe tani ndjehet shumë më mirë.

Përbërësit:
1 filxhan uthull
6 gota ujë
Mjaltë
Përgatitja:
Shtojini përbërësit në një enë dhe përziejini mirë që të kombinohen me njëri-tjetrin. Në muajin e parë e përdoreni uthullën e mollës tri herë në javë, dhe më pas dy herë në javë.
Pas kësaj, nuk do të ndjeni më dhimbje të duarve të shkaktuara nga artriti.
Shënim:
Nëse ju keni dhimbje në qafë ose në pjesë të tjera të trupit, vendosni fasha të zhytura në këtë përzierje në zonën ku ndjeni dhimbje.

KËSHILLA TË NGJASHME

TË TJERA

Arsyet përse ju lotojnë sytë, zgjidhjet për secilin rast

Lotët janë të rëndësishëm për shëndetin e syve. Ato i lubrifikojnë ato, i ushqejnë dhe mbrojnë shëndetin e tyre. Lotët përbëhen nga uji, sekrecione të ndryshme, vajra yndyrorë dhe mbi 1,500 proteina të ndryshme. Shkarkimi i tyre nëpërmjet të qarës është shumë e shëndetshme për organizmin. Lotët prodhohen nga gjendrat sipër syve dhe nën qepalla. Një ndër funksionet e tjera...