Home Modë & Estetikë Zmadhimi dhe Rimodelimi i Buzeve

Zmadhimi dhe Rimodelimi i Buzeve

Zmadhimi dhe Rimodelimi i BuzeveBuzët janë një nga tiparet më të bukura të fytyrës njerëzore. Ato sigurojnë shprehje të fytyrës, ato janë një pjesë thelbësore ne fytyre dhe zmadhimi apo rimodelimi i tyre mund të ketë një efekt të jashtëzakonshëm në fytyrë.

Restylane dhe Juvederm jane filler te lëkurës që perdoren me shpesh për buzët. Ato jane perberes natyror ne forme xheli i cili eshte i ngjashem me acidin Hyaluronic i cili gjendet në trupin tone. Injeksionet zakonisht zgjasin nga nje deri në dy vjet.

Kur dikush mendon në lidhje me buzet e bukura në një fytyrë kjo duhet të jetë gjëja e parë që ju shihni kur një person është duke ecur drejt jush. Buzët duhet të jenë delikate, të përshtaten me fytyrën tuaj. Pra, jo të gjithë duhet të kene ato “buzet” e stermedhaja per tu dukur bukur. Mjafton dhe nje zmadhim natyral per ti dhene buzeve nje pamje shume te kendshme. Shume e rendesishme eshte qe buzet ti pershtaten formes se fytyres, mollezave dhe mjekres, pra te jene ne harmoni te plote me tiparet e tjera.

KËSHILLA TË NGJASHME

TË TJERA

Ilaçi i famshëm OKI: Ja çka mund t’i bëj trupit tuaj

Ky ilaz redukton temperaturën, dhimbjen dhe inflamacionin, shkruan Periskopi. Ilaçi i njohur si ‘Oki’ ose siç njihet ndryshe Ketoprofeni, po përdoret në përmasa shumë të mëdha në Kosovë. Para disa muajsh, Shqipëria vendosi të ndalonte shitjen e këtij ilaçi pa recetën e mjekut mbi 40 miligram. Sidoqoftë, kjo masë që ndalon përdorimin pa lejen e mjekut nuk ekziston në Kosovë,...