Home Këshilla të ndryshme Zmadhimi i gjokseve mund t’jua shpëtojë jetën!

Zmadhimi i gjokseve mund t’jua shpëtojë jetën!

Zmadhimi i gjokseve me silikon mund të jetë opsion më i “mirë” sesa jelekët tradicionalë antiplumb.Në vitin 2010, një grua, e cila i kishte zmadhuar gjokset me silikon, i kishte mbijetuar një sulmi me armë falë silikonit në gjoksin e saj.

“Copat e plumbit kishin qenë disa milimetra larg zemrës dhe organeve vitale të saj. Në rast se ajo nuk i kishte pasur gjokset e zmadhuara, ajo nuk do të ishte gjallë sot. Ajo është një grua me fat”, ka thënë Dr. Ashakan Ghavami, kirurg kozmetik, transmeton Telegrafi.Mirëpo, a mund të ketë qenë ky rast i ndërlidhur me fat të mirë apo ekziston shkencë prapa kësaj arsyeje?

Hulumtuesit e Universitetit të Utah kanë qenë duke u përpjekur ta zbulojnë këtë dhe rezultatet e tyre janë të jashtëzakonshme!Ekspertët kishin kryer një seri testesh balistike në implante gjoksi me armë dorë për të zbuluar nëse materiali mund ta ndryshonte vërtet trajektoren dhe shpejtësinë e plumbit.

Implantet ishin qëlluar me armë nga një distancë prej 2.5 metrave dhe rezultatet kishin treguar se ato mund ta ndalonin plumbin të penetronte deri në 20.6 për qind.

Christopher Panucci, autor i këtij studimi, thotë se zmadhimet e gjoksit mund t’i shihni si ajrbegë, sepse implantet bëjnë që plumbi të ngadalësohet dhe ta ndryshojë trajektoren.

KËSHILLA TË NGJASHME

TË TJERA

Ilaçi i lashtë i gjyshes që shëron gjithçka

Sot do t’jua tregojmë recetën e një ilaçi tradicional gjerman i cili është përdorur për trajtimin e shumë sëmundjeve të ndryshme. Ky ilaç i përket mjekësisë alternative, ndërkaq thuhet se i trajton infeksionet, lodhjen, gripat, kolesterolin, arterosklerozën, etj. Gjithashtu është tejet fitimprurës për rastet e gurëve në veshka. Ilaçi fantastik natyral është i suksesshëm edhe në pastrimin e toksinave nga trupi dhe...